Čarodějnice u Kaderů

Pátek probíhal v klidu. Jako první dorazil Pavel Janoušek alias Gek, i přesto, že ještě ve středu tvrdil, že nejspíš nedorazí ( kdo by si však nechal ujít víkend s námi :- ) ). Nedlouho na to dorazil i Petr Bazika alias Čuk a Milan Eibl s Honzou Melikou. Tím byl kruh uzavřen – naše rodinka a čtyři piloti. Když byla  hotová hranice, zbývalo jen rozhodnout , která z čarodějnic se bude smažit. Jelikož se mezi námi děvčaty žádná čarodějnice nenašla a pánové si to nechtěli vzít na triko, museli jsme upálit maketu ( viz fotky ). Celková únava způsobila, že i když to nemáme ve zvyku, šli jsme brzo spát – asi tak kolem půlnoci.

Když jsme se v sobotu ráno probudili, počasí k našemu zděšení bylo na dvě věci.  Náš táta jako hlavní organizátor měl samozřejmě v záloze náhradní program. Návrh zněl : „ Pojedeme na vodu !” Po usilovném rozhodování byl tento návrh odsouhlasen. Mezitím dorazil i náš strejda Aleš alias Bimbas, který po dlouhé cestě raději zůstal hlídat chalupu. Posádky byly určeny následovně : Táta s Gekem, já se ségoru a Čuk s Honzou Melikou. Milan Eibl zde fungoval jako hlavní fotoreportér a realizační tým. Nutno podotknouti, že Čuk s Gekem nikdy vodu nejeli. Počáteční rozpaky záhy vystřídalo nadšení. Gek jako vodák začátečník si pro jistotu vzal i záchrannou vestu, i přesto, že maximální hloubka v řece byla zhruba 30 cm. Náhoda je přece blbec. Během 8 km trasy proběhlo několik námořních bitev, párkrát to u některých posádek  ( táta s Gekem, Honza s Čukem ) vypadalo i na koupání. Během odpočinku jsme museli navigovat ukrajinskou mafii – Vladimíra, jak se dostat z Prahy do Liberce – bacha jel totiž autobusem !!! My zkušení vodáci víme, že obyčejný smrtelník se stane vodákem až tehdy, když se poprvé cvakne ( převrátí s lodí ) a vypije svůj první frťan rumu. Náš táta tuto tradici dodržuje v každém případě. A tak jsme my tři Kaderovi už od začátku této plavby věděli, co Pavla čeká a nemine. Tato tradice byla naplánována na samotný závěr , jako taková třešnička na dortu. Já se ségrou  jsme do cíle dorazily jako první ( kam se se svojí rychlostí hrabe Martin Doktor ). Rychle jsme vyskákaly z lodi, přichystali foťáky a spolu s Milanem čekali na Pavlův vodácký křest. Jak se posádka táta s Gekem blížila do cíle, bylo vidět jak je Pavel šťastnej, že do cíle dojel suchej. Opak však byl pravdou. Měli jste vidět ten výraz v Pavlových očích, když se ta „ bezpečná ” loď začala otáčet dnem vzhůru. Bylo to. Věřte tomu nebo ne, Pavel se stal vodákem. Když jsme uspěli na vodě, chtěli jsme uspět i ve vzduchu. Doma jsme naložili padáky, v Liberci Vladimíra a vyrazili jsme na Rašovku. Než jsme se odhodlali jít na startovačku, vzali jsme to přes sympatickou hospůdku U Šámalů, kde jsme se drobně občerstvili. Po tomto malém občerstvení se nám zdálo, že se vítr pomalu utišuje. Jak jsme šli pěšky  směrem ke startovačce, občerstvení přestalo působit a nám se opět zdálo, že to zase přifukuje. Po tom co jsme dorazili na startovačku, jsme k našemu zděšení zjistili, že se k nám z vnitrozemí blíží bouřka. Zhruba půl hodiny jsme pozorovali blížící se černý mrak a pevně doufali, že se nám vyhne. Nevyhnul. Rychle jsme nahodili padáky na záda a vyrazili zpátky k autu. Bylo jasné, že dneska se lítat nebude. Po tom, co jsme dorazili na chalupu, najedli se vynikajícího guláše a domácích utopenců, rozhodli jsme se v deset večer, že vyrazíme za kulturou – místní hospoda.

Jelikož byla sobota deset hodin večer, tak výčep místní hospody praskal ve švech. Z celé hospody bylo místo akorát v té části, kde právě probíhala místní diskotéka. Usadili jsme se ke stolu, objednali si co jiného než pivo ( pro začátek ), Milan své oblíbené červené. Nebyla by to pravá diskotéka, nebýt onoho „ fialového ” světla, při kterém všechny části vašeho oblečení či těla září jak měsíc při úplňku. Nám diskotékovým analfabetům to připadalo jako sedmý div světa a tak následující hodina probíhala ve stylu, že jsme se pořád pozorovali jak komu září bílý zuby, bělmo očí, ponožky, slipy apod. Nebyla by to hospoda s Vladimírem, aby neobjednal alespoň jednu rundu krvavých zad.  Po  krvavých zádech všichni ztratili zábrany a šlo se tancovat ( dokonce i Gek ). Součástí této diskotéky byla  i tyč, kterou v zápětí ovládla naše mamka s Vladimírem. Nakonec tyč přitahovala všechny zúčastněné, jak je vidět na fotkách. Všichni jsme tancovali jak o život. Na valčíkový rytmus chtěl Vladimír naučit polku, i když ho ségra přesvědčovala, že na tři doby se dvoudobá polka tancovat nedá. Opět jsme ovládli část hospody i když při našem příchodu na tanečním parketu tančila dvě místní děvčata. Byl to velice bouřlivý večer. Někteří odcházeli dříve, jiní později. Jelikož cesta od hospody k chalupě je cca 0,5 km dlouhá a neustále do kopce, většina vystřízlivěla již při tomto výstupu. Ach jo, takový prachy to stálo ( ta dobrá nálada )  a jeden kopec a všechno je v tahu !!!

Těžká jsou rána opilcova. Spravila to pravá česká česnečka. Závěrem tohoto víkendu mělo být lítání na Kozákově. Nebylo. Kozákov byl v mraku. Jediný kdo do toho šel, byl kaskadér Vladimír. V zápětí po jeho startu mlha ještě zhoustla, začalo pršet a my jsme čekali v hospodě až se Vladimír odněkud ozve. Ozval. Přežil. Zaplatili jsme. Rozloučili se a rozjeli se každý ke svému domovu. Byl to náročný, ale pěkně prožitý víkend.

Lucka
p5010069.jpg p5010071.jpg p5010072.jpg p5010073.jpg p5010075.jpg p5010076.jpg
p5010082.jpg p5010083.jpg p5010084.jpg p5010088.jpg p5010091.jpg p5010093.jpg
p5010096.jpg p5010097.jpg p5010098.jpg p5010102.jpg p5010103.jpg p5010109.jpg
p5010110.jpg p5010111.jpg p5010113.jpg p5010122.jpg p5010123.jpg p5010125.jpg
p5020131.jpg p5020132.jpg p5020135.jpg p5020139.jpg
webmaster: vecerilek@glidingfly.com