Minitandem

Aneb viděno očima přímého účastníka

Když se můj pejsánek narodil 31.8.2005 a šel ke Garbošům se na ty nádherný štěňátka podívat a vybrat si svého miláčka sem věděl že bude taky lítač jako já.Jméno sem mu dal Maly.

Po vybrání (hned sem věděl který ke mně patří) sem chodil ke Garbošům pravidelně a sledoval jak mrňous roste.

No abych toto období zkrátil po měsíci sem si ho vzal a sledoval a cvičil doma. Rostl jak zvody a já přemýšlel jak to udělat aby se mnou mohl lítat. Nápad se mi vnukl když sem viděl postroje na pejsky. Co ho upravit tak aby se dal připnout k sedačce.Po konzultaci s Kantorem sme došli k závěru že to bude to nejlepší. No teď sem musel eště počkat na novou sedačku,protože na starou cirusku co sem do té chvíle měl sem odmítl svých miláčka vzít.

Sedačku sem koupil se záložákem na břichu.Jak bláhově sem si myslel že mi nahradí pultík. Nakonec z nepříliš vypadajícího dobrého nákupu se ukázalo že to bude dobrý.Pejsek bude ležet na mě a packama se bude opírat o záložák.No a tím to padá původní plán mít záložák jako pultík,ale neva miláček má přednost ☺.

Spojil sem se s pánem, který šije psí postroje na zakázku a domluvil se sním co a jak. K mému překvapení už druhý den postroj byl. Nakoupil sem né úplně přesně vše co mi Kantor nadiktoval zavolal mu a jel i se svojí Leničkou k němu šít a vyzkoušet to. Vše se povedlo v deset večer a druhý den 8.4.2006 sem to chtěl jet vyzkoušet na Ranou. Jelikož ale moje milovaná Lenča je v období maturitního zkoušení proběhla doma trochu hlasitější diskuse o tom že mám zůstat doma aspoň jako psychická podpora když navíc se chystám na Ranou hned další týden na valnou hromadu. Moje tužba, ale vyzkoušet let ze s vím pejskem byla silnější než psychická podpora. No nakonec sem jel a v obětí sem se rozloučil s Lenčou s tím ať se nám nic nestane (obvyklá to rozlučovací věta všech našich milovaných poloviček že ☺ ).

S Jardou Veverkou sme měli spicha na benzínce kousek za Prahou od které nedaleko bydlim a jeli sme spolu. Po příjezdu sme zjistili že i při nádherným počasí jaký panovalo a při diskusi v autě že to bude stát za prd že to má foukat po kose sme zjistili že to tak je. Ale nevzdali sme to hurá připnout Malymu postroj přeci se snim nepotáhnu já, ale ať si taky zvyká pěkně nosi svojí výbavu jako já. Bágl na záda a vyrážíme směr vrchol. Pořád blbě fouká ba přímo duní po kose. No vybalil sem výbavu a ustrojil se počkáme na vhodnej okamžik. Ten se nám zdá že nastává před námi jen odstartuje Milan Eibl s tandemem a my hned za nim. Přišli sme na startovačku Malyho sem si připnul a připraven k letu. Jenže Milan odstartoval a opět se to začalo točit směrem k skleníku. No hurá už se to stáčí k letišti, ale zase moc nefouká. Jarda Veverka mi nadzvedl náběžku zvedám padák v křížáku nad sebe otočka a běh běh běh a vono né a né mě to zvednout. No po hodně dlouhym běhu snad do půlky Rany mě to zvedlo půl metřík nad zem. Hůrá přitahuji lehce abych se více dostal do vzduchu a… Rychlí to seznámení z matičkou zemí. Co se to děje kur… dávám pozor aby se něco nestalo mému miláčkovi po sjezdu a pár kotrmelcích co sme absolvovaly. Vykulenej sem jak žába. Co se stalo!? Mluvim na pesana jestli je v pohodě ten mě oblizuje a je v pohodě. Odepínám ho od sebe a ten celej žhavej hurá zpátky na vrchol. No tohle von chce snad znova do vzduchu. No zbalil sem si padák jakž takž do květáku a hurá se vyhrabat zpět tam kde to začalo. No po asi deseti minutách se mi to povedlo. Odkládám výstroj abych si chvíli odpočinul že do toho pujdem znovu. Samozřejmě že tam padlo několik vět že by měli na mě poslat Srstku, ale vše jen s humorem a že je hlavní že se nám nic nestalo. Upřímě sem s nimi souhlasi a hlavě že se nic nestalo Malymu.No sedačka se vyčistí i když je to funglovka někdy se pokřtít musela a dnes sem dvojnásobně rád že sem jí měl asi nám dost pomohly její chrániče ☺. No po Skřivanově, že se to po třetí hodině zmírní a bude foukat od skleníku jako včera. Po dvou cigaretách sme to za pomocí Jardy Veverky zabalili a šli dolu po svejch. Vono to totiž po třetí začalo dunět ještě víc. Tak snad příště bude lepší situace, ale pesanovi se to líbilo a byl asi jediný z nás dvou kdo po tom našem minitandemu ten mimolet užil.

Valda
webmaster: vecerilek@glidingfly.com