Křtiny prezidentova následníka

Náš rekonvalescent, který po lekci zdokonalování létání hlavou dolů, hned po operaci levého předloktí dorazil autobusem z Motolské nemocnice do čerstvě vybudovaného ranského hnízdečka lásky a rodinné pohody, ihned zorganizoval zahájení sezóny ve Skleníku, potažmo létání na Rané, křtinami následníka trůnu prezidenta LKR. V sobotu navečer se rodinka, Jarda s Verčou přišli pochlubit a představit nám svého potomka. Chlapec jako řepa s elektronickou výbavou hlídání po dobu oslav v mém pokojíčku číslo jedna bezdrátovým hlídačem, aby rodiče v klidu mohli v sále Skleníku s námi trávit čas křtin a oslav svého následníka.

Po úvodním chlubení mezi piloty kdo má delší jizvy, více štychů a pokud možno co nejvíce vysoce kvalitní ocele ve svém těle nastalo sudičkové období. Každá runda obvyklých krvavých zad znamenala utužení zdravotního stavu potomka a posílení schopností jeho andělů strážných, kterých je vždy zapotřebí. Bez nich to fakt není možné a všichni z nás mu popřáli co se do nich vešlo. V  tuto chvíli mám pocit, že zdravějšího a statnějšího již dlouho tento svět neuzří. Věřte mi, bylo to krásné a zasloužené otevírání Skleníku po tak dlouhé a značně neobvyklé zimě.

A navíc si i vítr dal říct a po velmi nepříznivé předpovědi tohoto parametru povolil pod tíhou vážnosti situace a několik z nás si kvalitně v podvečer posváhlo. Božský Kája ze vzduchu natolik naléhal elektronickým pojítkem na Tatranku, aby nás opustila v bydlíku a mazala na kopec, že nakonec chcačky nechcačky upustila i slzu s tím, že se chystá na lyžák a už musí vyrazit. No nezáviděl jsem ji a v duchu jsem s ní cítil. Moc jsem se totiž těšil a tušil jsem zcela přesně co se v ní odehrává za dilemata.

Prezidentská rodinka věnovala tomuto večeru kotel guláše vytříbené chuti, úžasná to dobrota, a soudek pivínka obvyklé a velmi osvědčené značky z minulého roku. A v průběhu večera ještě stačil prezident vyhlásit soutěž na neděli, kdo uletí nejdál má další soudek grátis.

Zuzka zkrátka měla šichtu páč lidí se sešlo opravdu hodně a na všechno byla sama. Ovšem zvládla to excelentně, všichni byli spokojení a dokonce i nějaký ten taneček se objevil na již dosti značně poskvrněné dlažbě Skleníku kde se nejvíce tužil náš šikula v pití krvavých zad Čuk. Česťa zase oslavoval kromě následníka také svoji znova nabitou svobodu a to tak, že celou neděli o něm nebylo vidu ani slechu.

Neděle se probudila do krásného slunečného dne a tak po ranní očistě, interní i externí se všichni vydali na kopec oslavit následníka i létáním. Ovšem vítr lehnul a termika byla velmi nesmělá. Sem tam nějaký ten prdík. Pouze šťastlivci měli chvilky s udržením se a občasné dostupy okolo 200m nad kopec byly velmi ojedinělé. Kalamita stihnul i dokonalé přistání mezi šípky takže jeho akce se odehrávaly spíše vymotáváním šňůr než létáním. No zkrátka kdyby nebylo tolik lidí na kopci možná by se dalo polétat i více. Ale hustota byla značná a míjení ve vzduchu byla někdy opravdu hodně těsná.

Zuzka s Petrem chystají rekonstrukci Skleníku tak, aby byl schopen pojmout více hostů. Vladimír připravil projekt a sám jsem zvědav jak to nakonec dopadne v jednání s obecním zastupitelstvem. Zuzka tady bude mít opravdu hodně práce, protože obecní zastupitelstvo z nějakých mně neznámých příčin klade podmínky a překážky. Tady by bylo potřeba podat pomocnou ruku ve prospěch rekonstrukce. Ale jak, nevím. Snad bude vědět někdo jiný, nezbývá než doufat v lepší obrat. Na obrázcích je vidět voč jde, tak kdyby někdo věděl jak ovládnout kormidlo budoucí existence létání na Rané, tak všichni skalní i občasní budou za to jistě vděčni.

A co na závěr? Popřejme ještě jednou následníkovi hodně tuhé zdraví a štěstí, Zuzce úspěch v dalším podnikání v budování meky létání a nám ostatním mnoho krásných letových dnů a tím pádem i veselých večerů plných neopakovatelných historek z našeho života. Nechť je zkrátka pořád sranda.

        » Galerie strejdy Bohouše
webmaster: vecerilek@glidingfly.com