Vichřice Emma na Rané

Přichází jako malý, jemný a neškodný vánek a když odchází, bere sebou baráky, auta… Pravda je, že se ženami takovou zkušenost nemám, ale ta ženská, která přišla na Ranou 8. března  se podle meteorologů jmenovala Emma a toto přísloví splnila dokonale. Vzhledem k předpovědi jsem se vydal do Skleníku dříve než obvykle. Později jsem skoro litoval, že jsem nezůstal v bezpečí paneláku. To co přišlo po deváté hodině se dá jen těžko popsat. To se musí zažít. Nejdříve déšť, poté s neuvěřitelnou razancí začaly na skleněné výplně dopadat kroupy a pak začalo „divadlo“. Ve chvíli, kdy skleněná stěna se začala pod náporem větru prohýbat, jsem doslova utekl na druhou stranu baráku. Cestou jsem jen zahlédl několik metráků těžkou dětskou houpačku jak opouští své místo a letí na parkoviště. Po krátké chvíli jsem vystrčil nos ze Skleníku a pohled na okolí mne šokoval. Tři převrácené karavany, zbylé rozházené jako škatulky po parkovišti. Houpačka na třísky, utržená závora, sudy které plní funkci odpadkových košů poházené po okolí a všude neskutečný čurbes. Obvolal jsem všechny poškozené aby dorazili a karavany si vrátili a zabezpečili. Tak se také stalo. Snad jen padáčkář Vladimír si Emmu rozzlobil nejvíce. V neděli se totiž vrátila a karavan mu znova, už podruhé převrátila na bok.

V současné době je vše na svém místě a okolí Ranského kopce uklizené a připravené na novou sezónu. Co se týče služeb a poplatků se nic nemění. A nakonec jedna dobrá zpráva. Raná se pyšní novou meteosondou. Pokud chcete vědět jak fouká na Rané, koukněte na www.webriefing.cz. Jestliže zrovna nemáte přístup na internet, stačí zavolat na 603184113 a já Vám rád prozradím aktuální podmínky pro létání.

Co přinese nová sezóna zatím opravdu nevím, ale už teď se těším na Vaší návštěvu. Otevřeno je zatím o víkendech a od 14. dubna každý den od devíti ráno. O dalších akcích Vás budu včas informovat i v měsíčníku Pilot.

Tomáš Adamec
webmaster: vecerilek@glidingfly.com