Ještě než se začtete do poslední reprtáže z letošního roku shlédněte termíny dalších akcí na Rané do konce roku

  • 8. listopadu - Halloween party Pozor! Tato akce proběhne ve stanu na parkovišti. Masky ve stylu zombie vítány. Připravuje Zuzka s Farárem, takže záruka prima zábavy a legrace.
  • 29. listopadu - Zavírání nebe Původně jsem to plánoval o týden dříve, ale Terezka si doslova vybrečela tento termín, protože by o akci přišla. A to jí prostě nemůžeme udělat...
  • 6. prosince přijde do Skleníku Mikuláš. Ti kteří nezlobili jsou zváni. Dle našich informací nezlobil nikdo.
  • 13. prosince v sobotu se neděje nic. Jen svátek má Lucie a ta noci upije, tak jí s tím pomůžem.
  • 20. prosince jde do tuhého. Vánoce jsou zase tady, takže Vánoční večírek. Průběh večírku necháme stejný, takže každý jeden dárek. Tím pádem... ale to dobře znáte
  • No a hádejte kdy budeme slavit Silvestr?
  • 1. Ledna Novoroční polétání

"Masakr" na Rané aneb Maškarní 2008

Jak se již v posledních letech stalo na Rané tradicí, tak i letos proběhlo k závěru letecké sezóny létání masek na Rané. No létání, to se nedá říct páč počasí nepřálo, bylo hnusně, zima a foukal dost silný S-SV vítr. Sice jeden odvážlivec to zkusil s rychlejším érem a pár minut se tam ploužil nad kopcem, ale to bylo tak asi vše. Vono vůbec letos to počasí bylo spíše demotivující a častěji se jezdilo létat do zahru. Ale i když to počasí v tuto sobotu stálo za prdlačku, sešlo se dost padáčkářů a nejenom jich v maskách na Rané, tak nějak stylově pobavit nejenom sebe, ale i návštěvníky s jejich ratolestmi.

Celou akci organizoval a dohlížel správce areálu Tomáš, postaral se i o přísun masek pro ty, kteří neměli možnost kde je sehnat. Dokonce proběhl i malý zvací TV Shot na ČT, kde se uplatnili Tomášovo zkušenosti z práce v „éterových“ médiích. No některé masky byly naprosto excelentní. Například Štěpán od Plzeňska přijel jako vikingský uchvatitel v tak dokonalém provedení v detailech, a dokonce zbroj si uzpůsobil tak, aby mohl v tom i případně létat. Paroží na hlavě posadil na přílbu, sice musel provést jisté úpravy ovšem leteckému zákonu neodporující ;-) Alespoň v mých očích to byla dokonalá replika severské historie, i když na kopec bych to opravdu nechtěl vláčet. Neboť on ten Štěpán to pojal s vrozeným smyslem pro detail a to znamenalo spoustu železných chráničů ramen, loktů i zápěstí. O botech ani nemluvím.

Ve vězeňském mundůru, jak je známe ze starých filmů, přišel pomatený Zdeněk a nevím proč, ale nějak mi to přišlo v jeho podání jako kdyby ho pustili, zcela výjimečně za dobré chování. Nebo Česťa se svojí mažoretkou, to byla také podívaná. On je sice menší postavy ovšem vybaven mocnou svalovou muskulatůrou, takže spíše vypadal jako mužatkoretka, ale pohybově to měl dokonale zvládnuté. Lodička na hlavě, černé upnuté kozačky, krátké šatičky a nezbytný doplněk – teď nevím jak se tomu odborně říká, taková ta hůlka s kouličkama na koncích co s ní točí všude možně kolem sebe a občas jim to i upadne. No několikrát poznamenal obdivně k ženám, že jak v těch šatičkách můžou, že všude táhne a něco pravil i o vaječnících :-)

Ovšem pozor, Navigátor. Tak to byla druhá extradelabalalajka maska. On totiž vzal i dceru Báru, druhotřídku, a šli za cikánskou rodinu. Úžasná záležitost dokonce i v dokonalém kosmetickém provedení a doplněná jeho tak typickým verbálním projevem. »»» Tedy teď si uvědomuji, že vlastně stanovuji pořadí o vlastní vůli a bez posvěcení kolégia. Prosím berte to jako pouze můj vlastní pohled bez potřeb něco či někoho ovlivňovat. Rypáků je kolem nás dost a on kolikrát stačí jeden a pole padne úhorem. V této souvislosti mě napadá využít služeb Vzkazníku a Diskusníku a tam to kolektivně posoudit a stanovit pořadí nejlepších masek ««« Sešlo se mnoho krásných masek, Fialka jako princezna z Mrazíka, krasavice...kár, kár... Nebo Markýtka ze západu přijela jako kovboj i s potomkem a dokonce s funkčními zbraněmi – pro rypáky, byly to kapsle ;-)

Parádní byl i cirkusový šašek v podání Zuzky. Nebo vysmátej Honza jako lední medvěd, tam bylo zajímavé ho sledovat jak zachází s padákem s tou jeho óbr hlavou se zúženým hledím. Docela sranda. No a Andělíček ten mě překvapil. On totiž přišel jako nic. Prostě nic neměl. Tajně jsem doufal, že přijde jako Glum. Ale on přišel jako NIC. Ovšem Tomáš byl připraven se zásobou masek a jedna mu nakonec po nějakých zkouškách padla jak ulitá. Hádejte jaká!!? Byl za vodníka, nakonec, a byla to trefa. On ten Andělíček sice pravil, že v tom vypadá spíše jako bavorák, ale kdepák, byl to 100% vodník a musím dodat, že Kantorova vodníka z minulých let úplně vymazal. Docela jsme se na toto téma pobavili :-)

Zuzka s Fialkou uspořádaly leteckou soutěž v rámci možností s ohledem na počasí. Na motokrose z velkých květináčů co v nich u Skleníku rostou tůje, postavili překážkovou dráhu kde úkolem masek bylo s padákem nad hlavou proběhnout šikanama a zacílit těsně před Jezevcovo. Nejvíce úspěšné bylo mimino v podání Milana Eibla a zdatně jej podporovalo z povzdálí  jeho dvojče Beruška. Zajímavá asociace – padáčkář s dudlíkem v puse a květákem na rameni. Co mi to jenom připomíná...?

No zkrátka letošní ročník se konal i přes nepohodu počasí, byla skvělá nálada. Před Skleníkem si dokonce rozbil i nějaký trhovec svůj krámek s hračkami pro děti, hlavně na letecké téma. Vítr mu to sice občas rozházel, ale on nedbal. Lidí se sice nesešlo tolik jako v minulých letech což bylo docela škoda. A škoda byla, že i někteří co v minulých letech pravidelně dokonale maskovali, tak letos buď nepřišli anebo přišli jako Andělíček. Ten ovšem nakonec sklidil zasloužený úspěch za takticky utajovanou masku.

Přejme si tedy do příštích ročníků Létání masek na Rané, lepší počasí a dobrou náladu mnoha účastníků.

» Galerie od Česti         » Galerie od Čuka         » Galerie od Geka
» Galerie od Laca         » Galerie od Skřivana

Vyhlášení Ranského Poháru 2008 - od Gottfrieda

p1090201.jpg p1090202.jpg p1090205.jpg p1090218.jpg p1090237.jpg p1090242.jpg
p1090249.jpg p1090251.jpg p1090280.jpg p1090321.jpg p1090325.jpg p1090330.jpg
p1090347.jpg p1090356.jpg p1090366.jpg p1090393.jpg p1090398.jpg p1090399.jpg
p1090403.jpg p1090410.jpg p1090418.jpg p1090435.jpg p1090436.jpg p1090442.jpg
p1090452.jpg p1090457.jpg p1090467.jpg p1090470.jpg p1090483.jpg p1090511.jpg
webmaster: vecerilek@glidingfly.com