Valná hromada Leteckého klubu Raná

2. února 2008

Vážení členové klubu, přátelé a  všichni letečtí nadšenci.  Oficiální zápis z valné hromady naleznete v sekci LKR a já se teď coby staronový prezident klubu pokusím tak trochu odlehčeně o několik postřehů.

Je léta páně 2. 2. 2008 a nadešel dlouho očekávaný den „D“. Parkoviště se pomalu zaplňuje a nově příchozí do Skleníku čeká první velice milé překvapení. Nový správce Tomáš Adamec angažoval do svých služeb další ranskou číču a to „moooc“  pěknou barmanku Verču. Jediný zádrhel je, že druhá staronová barmanka je také Verča. Takže při oslovení „Verčo párek“ má Bohouš na stole hned dva.

Je 16:30. Skleník doslova praská ve švech a vážně diskutující skupinky dávají tušit, že to možná bude hodně náročná VH. Zatím nejvýrazněji zaznívají příspěvky nových členů, ročního Šembíka, skoro ročního Alexe a nejmladší dámy LKR Kozetky. Zahajujeme. První dostává slovo tajemník klubu Vlastík Skřivan. Naznačuje, že celá několikaměsíční litá diskuze na  GlidingFLy měla jediný cíl. Znechutit nám pivo na Rané, vyhnat na kopec a dokonce přinutit lítat. Po objasnění tohoto problému si většina členů uvědomuje, jak snadné je rozvrátit partu a všechny příspěvky směřují ke kompromisnímu řešení. Letecký klub bude monitorovat své členy pomocí Ranského poháru a tím i okolnímu světu dokladovat, že opravdu lítáme.

Příspěvek mě coby prezidenta, se nesl v duchu finančních toků na Rané. Snažil jsem se přítomné přesvědčit, že dotace které jsem sháněl a sháním nebudou opravdu využity na dostavbu mé chaloupky na Rané. Někteří namítali , že máme v rodině klubovou kasu, protože Verča (tentokrát Aksamitka) je pokladníkem. Proto v dalším příspěvku, aby nebylo možné zneužítí klubových peněz, snížili jsme raději roční poplatek ze 200,- na 100,-Kč.

Peníze také dominovaly vystoupení nového správce. Snažili jsme se ho přesvědčit, že létání zadarmo dává naší zábavě ještě radostnější rozměr. Ubezpečil nás, že zadarmo, tedy ZADARMO opravdu létat nebudeme, ale že možná zavede pivní bonusy.

Naše řady rozšiřují noví členové. Již tak mezinárodní klub posiluje Il (okamžitě dostal přezdívku Iljušin) z daleké Sibiře. Zatím se vůbec nedomluvíme, ale klub převzal jeho kompletní vzdělávání do svých rukou. Martin, staronový lítač a další milá dívčí posila Denisa byli též jednoznačně schváleni.

Dalším bodem, který VH měla projednat bylo, zda klub ano či ne. Pokladník rychle vybral od nově přijatých členů peníze. Ti zmateni situací ani moc neprotestovali. Vladimír, se snažil Iljušinovi přeložit tuto situaci a vysvětlit mu, že to jsou běžné politické praktiky v České republice. Hlasování dopadlo dobře, takže sami víte, že jsme se nerozpustili. Jediný kdo se zdržel hlasování, byl nejmenovaný rogalista. Museli jsme mu slíbit že přepracujeme stanovy, aby byli rovnoprávné (kde se mluví o mužích tam se doplní i ženy). 

A pak jsme svrhli starý výbor a marně hledali, kdo to bude dělat jiný. Teprve příslib 10-ti milionové dotace mě zajistil znovu post prezidenta a do výboru vstoupilo ještě několik báječných lidiček za příslibu, že jim také něco ukápne. Hlavní figurou výboru se tak stal Milan Eibl, rozvážný muž, který konečně LKR zajistí úctu. Kulturním tajemníkem je Andělíček. Ženy zastupuje Terezka  a kasu s laskavým svolením převzal pan továrník Baloun.

Priority jsme si stanovili jasné: létání pro radnost, pití pro radost a přátelství pro radost.

Prostě jedna radost.

VH byla ukončena do 10. hodiny večerní, abychom nerušili kamarády ranské sysly a další zvířátka.

LP 3. února 2008 na Rané
Prezident
webmaster: vecerilek@glidingfly.com