Termíny dalších akcí na Rané do konce roku


RANÁ CUP 2008

se bude konat 17. 4. - 20. 4. 2008 - v případě nepříznivé předpovědi o týden později,
tedy 24. - 27. 4. 2008. Centrum závodu bude ve Skleníku, letové terény Raná a Zlatník.
Oficiální stránky závodu jsou PGWEB

Kontakt, otázky, připomínky na e-mail Petra Chromce


Kontakt na správce sportovního areálu Raná - Tomáš Adamec - 603 184 113Sobota 15.12.2007

Akce SPÁLENÁ ZEMĚ

Zuzka jako správce Leteckého areálu Raná končí posledním dnem letošního roku a tak jako rozlůčku pořádá akci SPÁLENÁ ZEMĚ jejiž náplní bude spotřeba posledních existujících potravinových i pitných zásob ve Skleníku.

Tato akce je spojena s každoroční pravidelnou VÁNOČNÍ BESÍDKOU, které se může zůčastnit každý a jediným poviným vstupným je přinést sebou jeden dárek pod stromeček. V průběhu večera budou dárky losovány jednotlivým účastníkům zábavy.

Info u Zuzky na 777 140 742
E-mail na Zuzku

Sobota 25.8.2007

Poslední prázdninový večírek s Hustym Wimpym

Přes den přesnost přistání na cíl a v případě vhodných meteorologických podmínek soutěž o nejdelší přelet. Večer koncert v kempu. Vystoupí Hustej Wimpy.

Info u Zuzky na 777 140 742
E-mail na Zuzku

BOHOUŠOVO LOKETSKÉ POLÍTÁNÍČKO - VODA

Koná se ve dnech 8. - 10. června. Spacáky, stany sebou. Pro ty, co se nechtějí tahat s lodí, či ostatním vodním vybavením, jsem zajistil slevu v půjčovně lodí v Lokti (půjčí vše, co je potřeba, s následným zajištěním svozu všeho, co si v Loketské půjčovně vezmete s sebou na vodu. Soudek pivíčka a něco dobrého na zub, jako vždy - v pátek 8. 6. 2007 u mě na zahradě.

Padáky nechte doma, lítání na odvijáku a motorových krosnách vyrobíme o něco později i s klasickým prasátkem i exotickými tanečky. Takže už se jen stačí na sebe těšit.

Nazdar - zdar   CALAMITAVánoční besídka ve Skleníku

Ve dnech 9. - 10. 12. správcová Ranského areálu Zuzka Horáková pořádá VÁNOČNÍ BESÍDKU. Udělá vám kapra a bramborový salát, no zkrátka parádní Vánoce na Rané.

Jako vstupné bude uznáno pouze, míti sebou a pod stromeček dáti jeden dárek na osobu. Čímž se všichni obdarují navzájem a bude sranda.

Nutná rezervace na tel. Zuzky 777 140 742.


V sobotu dne 4. 11. 2006 se pořádá v tanečním sále restaurace Ponorka

--- Z A V Í R Á N Í  nebe na  R A N É ---

s tímto programem:

Změny v plánu akcí na tento rok na Rané

Ruší se akce REGEE PARTY a TRIPL PARTY v plánovaných termínech a pořádá se

--- T R I P L   P A R T Y ---

dne 19. srpna. Jako muzikanti přijala pozvání skupina Country Quarteto z ranského letiště vytříbené kvality. Zároveň bude večírek spojen s vyprávěním zážitků valné části ranské partičky z cesty za létáním do Annecy

Další akce po tomto termínu se nemění.

Informace na tel. Zuzky 777 140 742

Ranská --- BEACH --- Párty

--- VE VELKÉM STYLU ---

se bude konat v sobotu dne 3. června na parkovišti, kde bude postavena velká hala, do které se naveze 20 kubíků plážového písku, samozřejmě nebude chybět bazén, palmy, soutěže (např. miss mokré tričko), atd. Pokud bude zima, hala bude vytápěna. V hale nebudou židle, ani na pláži u moře je nemáte.
Takže si můžete přinést plážová lehátka, nafukovací matrace, deky atd.
Nebude chybět ani bar, kde obsluhu budou s radostí pro vás konat krásná děvčata v bikinách
Informace na tel. Zuzky 777 140 742

Tradiční již 9. ročník

LOKETSKÉHO POLÉTÁNÍČKA

gulášek a prasátko zdarma

8. a 9. června po vodě z Kynšperka do Lokte se soudečkem na lodi
10. a 11. června létáníčko z odvijáku
(když tak naviják přivezte) a parakrosny(vezměte sebou)
Ubytování v chatce pro 8 míst (spacáky sebou), zbytek vlastní
info: Míla "Kalamita" Štěpán tel.: 777 701 538

LÉTÁNÍ U KADERŮ

se bude konat ve dnech 27. 5.28. 5. 2006 ve Frýdlantě v Čechách na navijáku. Jako další program bude muzika, taneček a prasátko. Tak neváhejte a přijďte se povyrazit ve vzduchu i na zemi. Jste srdečně zváni.

Další informace a ubytování si můžete zajistit u Radka Kadery, mobil: 602 648 460

Valná hromada Leteckého Klubu Raná

se bude konat v sobotu dne 15. 4. 2006. Další podrobnosti k této významné akci života našeho klubu najdete v sekci Letecký Klub Raná na našem webu.


Plánované akce na Rané pro rok 2006

Akce od června do září budou venku u Skleníku. REGEE PARTY v kempu.
Pyžamo party si Grulich dělá sám.
Sportovní komise Ranského poháru určí datum vyhlášení poháru.

Info u správcové Ranského areálu Zuzky Horákové, mobil: 777 140 742.


Vánoční besídka ve Skleníku

Ve dnech 17. - 18. 12. správcová Ranského areálu Zuzka Horáková pořádá VÁNOČNÍ BESÍDKU. Udělá vám kapra a bramborový salát, no zkrátka parádní Vánoce na Rané.

Nutná rezervace na tel. Zuzky 777 140 742.


Zavírání nebe na Rané

Ve dnech 5. - 6. 11.


Slavnostní uzavření 7. ročníku Ranského poháru a Ranská Maškarní

Na den 8. 10. tj. v sobotu v odpoledních hodinách je pořádáno slavnostní zakončení letošního ročníku Ranského poháru vyhlášením konečného pořadí a dekorováním nejlepších pilotů ve stanovených kategoriích. Toto pozvání platí nejenom pro zůčastněné závodníky, ale také pro obecnou veřejnost.

Jako předehra této slavnostní akce v dopoledních a lehce odpoledních hodinách se pořádá pro všechny lítače i příznivce Letecký den masek na Rané neboli

MAŠKARNÍ na PADÁCÍCH

Probíhají jednání se zpravodajskou skupinou televize NOVA o natočení krátkého šotu o těchto vyznamných akcích života lítačů na Rané.


NEKOMERČNÍ AKCE CELOSTÁTNÍHO CHARAKTERU, ZAMĚŘENÁ NA PROPAGACI PARAGLIDINGU POD ZÁŠTITOU LAA — Místo: Areál sportovního hřiště v Horním Třešňovci u Lanškrouna — Předpokládaný program akce — Pátek 01.07.2005: • Beseda s hosty • Přílet motorových kluzáků • Projekce amatérských filmů a fotografií s tématikou létání. • Filmy a povídání Dalibora Carbola o expedici do Kyrgystánu. Sobota 02.07.2005 • Výstava sportovních létajících zařízení • Vystoupení leteckých modelářů • Ukázky tažných draků • Létání na přilehlých terénech • Zábava s živou hudbou. — Celá akce je veřejnosti přístupná, občerstvení a stanování je zajištěno. — Video 22MB z loňského ročníku je ke stažení na: http://www.skylife.iglu.cz/skylife/videa/games04 BIG.wmv — Sponzoři: — OBEC HORNÍ TŘEŠŇOVEC — FARMA JIRÁSEK — FARMA HAJZLER — FARMA DUŠEK — LAA ČR — AXIS — KLADENSKÁ ŠKOLA PARAGLIDINGU — BESKYDSKÁ ŠKOLA PARAGLIDINGU — SKY PARAGLIDERS — Hlavní sponzor: SkyLife

Kontakt: Martin Vávra  telefon: 604 895 878  e-mail: skylife@skylife.cz

Ukrajinský letecký klub „Rachiv“ společně s Leteckým klubem Raná

zvou nadšence paraglidingu na sedmidenní seznámení s významnými letovými terény v Karpatech na Ukrajině v oblasti Transilvánských Alp.

Odjezd se koná 18. června. Cena zájezdu je 3500,-Kč. V této ceně je zahrnuto ubytování v horském hotelu plus jídlo 3x denně. Doprava vlastními prostředky nebo auty Českého Džíp klubu, který je také spolupořadatelem nebo mezinárodní autobusovou linkou Praha-Rachiv. Rachiv je město 200km od slovenských hranic poblíž Rumunska. Bagáž je možno naložit do zvláštního mikrobusu.

Kromě létání je součástí zájezdu i soubor kulturních programů, jako například opékání selat nebo návštěva unikátních solných jezer, saunování apod.

Dopravu mezi letovými terény v místě zabezpečuje místní klub, od kterého je možné pronajmout vozidla GAZ-66 za 3000,-Kč na den.

Víza nejsou nutná. Kontakt: Vladimír Ersteňuk 775 080 917 anebo zde ve Vzkazníku a Diskusníku.


Tradiční již 8. ročník

LOKETSKÉHO POLÉTÁNÍČKA

gulášek a prasátko zdarma

9. a 10. června po vodě z Kynšperka do Lokte se soudečkem na lodi
11. a 12. června létáníčko z navijáku a parakrosny

Ubytování v chatce pro 8 míst, zbytek vlastní
info: Míla "Kalamita" Štěpán tel.: 777 701 538

Pálení čarodějnic na Rané

Ze soboty na neděli, tedy 30. 4. 2005 pořádá Letecký klub Raná tradiční veselici "Pálení čarodějnic". Zveme všechny příznivce paraglingu i se svými přáteli i rodinnými příslušníky. Bude rožněníčko masíčka a pitíčko zlatavé dobrůtky a pro fajnšmekry také velmi oblíbená Krvavá záda. Těšíme se na vás.

Případné požadavky na ubytování ve Skleníku oznamte správcové Ranského areálu Zuzce Horákové na mobil: 777 140 742.


Akce záložka 2005

V sobotu 2. 4. 2005 se v tělocvičně nové základní školy v Hostivicích bude konat již 3. ročník akce při které si můžete vyzkoušet vyhození záložního padáku při houpání na kruzích. Propagační letáček.

Tentokrát bude i doprovodný program: Adresa: U zámecké zdi 1704, Hostivice u Prahy (poblíž letiště Ruzyně)
info: Mirek Volný, 777128949, mirek.volny@volny.cz
mapa: Základní škola Hostivice

Zakládající valná hromada Leteckého klubu Raná

Na den 26. března 2005 zveme všechny naše přátele paraglidingu na zakládající valnou hromadu LETECKÉHO KLUBU RANÁ. Správce kopce Raná Zuzka Horáková ji pořádá v sále hospůdky Ponorka v obci Raná a začíná ve 12:00 hodin. Po té večer od 20:00 bude klasická vesnická Velikonoční zábava s hudbou a bohatou tombolou. A protože členem našeho klubu se stane každý kdo se této hromady zůčastní a zároveň bude chtít se stává členem klubu, budeme opravdu rádi za bohatou účast. K tomuto oznámení je přiloženo úplné znění pozvánky se zakládajícími stanovami klubu ve formátu .pdf, které si můžete stáhnout tímto odkazem.

Další informace získáte buď zde ve Vzkazníku a Diskusníku anebo volejte tel. Zuzky 777 140 742.


Novoroční besídka ve Skleníku

Ve dnech 12. - 13. 2. 2005 správcová Ranského areálu Zuzka Horáková pořádá programem nabitou NOVOROČNÍ BESÍDKU. Kromě pohoštění se bude oficiálně otvírat 7. ročník Ranského poháru, také nám Zuzka povypráví o své lednové paravýpravě do Jihoafrické republiky. Srdečně zveme všechny naše společné přátele.

Rezervace vítána tel. Zuzky 777 140 742.31.12. Happynewyear! Sál Ponorka


Vánoční besídka ve Skleníku

Ve dnech 18. - 19. 12. správcová Ranského areálu Zuzka Horáková pořádá VÁNOČNÍ BESÍDKU. Udělá vám kapra a bramborový salát a každý by si měl připravit scénku nebo básničku jako vstupenku.

Nutná rezervace na tel. Zuzky 777 140 742.


Valná hromada svazu paraglidingu

Dne 11. 12. se pořádá valná hromada svazu paraglidingu v Praze ( viz. www.laacr.cz ) Večer klub, hospůdka v Praze. Záleží na Vás


Dovolená ve Skleníku

Ve dnech 27. 11. - 9. 12. mám (Zuzka) dovču. Hurá!!! Skleník bude po tuto dobu zavřen. Začíná mi

Zavíráním nebe na Kozákově


Sobotní šestka na Rané

Dne 20.11. se pořádá Sobotní šestka na Rané. Blíží se nám valná hromada svazu paraglidingu. Měli bychom si uvědomit, co od svazu očekáváme. A večer to zapít. KRVAVĚ


Pozvání na Kaderovic Silvestra

Kaderovi jako loni, tak i letos pořádají SILVESTRA u sebe na chalupě na Bulovce (okr. Liberec ). Při letovém počasí možnost létání na navijáku, na Ještědu a také lyžování, plavky sebou - možnost aquparku v Liberci. Závazné přihlášky nejdéle do 23. 12. 2004 na tel.: 602 648 460 - Radek Kadera.

Maximální počet cca 20 lidí, takže kdo dřív přijde, ten ...


Pozvání na Paramaškarní den na Rané

Na den 2. října, kdy je vyhlášení vítězů RANSKÉHO POHÁRU, správa Ranského areálu organizuje

MAŠKARNÍ na PADÁCÍCH - nultý ročník jen pro známé

Registrace v 9:00 a start z kopce v 11:00

Od 13. hodiny by měla být DRAGIÁDA pro DĚTI

Masky budou přistávat na cíl. A samozřejmě soutěž o nejhezčí masku.
Detaily podává Zuzana Horáková

Oznámení správy Ranského areálu

Dne 4. a 5. září 2004 je plánováno omezení provozu na kopci Raná. Soutěž modelářů.
Detaily podává Zuzana Horáková

KLUB RANSKÝCH LÍTAČŮ

pořádá společnou výpravu za létáním na Slovensko

DONOVALY 2004

v termínu 17.9.20.9. 2004
Doprava vlastními auty a doporučuji využít služeb Rezervace aut v menu našeho webu.
Kdo se chce zůčastnit s námi může volat hlavního organizátora akce
Pavla Janouška alias "Geka" na mobil: 724 048 086
Odjezd je plánován na 16.9. v podvečerních hodinách.

Dovoluji si Vás touto cestou pozvat na letecký den, který u příležitosti

80. výročí konání I. národní plachtařské soutěže v Československé republice pořádá
MČ Brno-Medlánky ve spolupráci s Aeroklubem Brno-Medlánky.

František Filípek, starosta MČ Brno-Medlánky a člen organizačního týmu oslav.
» Originál pozvánky           » www.akmedlanky.cz

Triple WOMEN Party

Alena alias "Alan", Klára alias "Ksena" a Zuzka alias "Skleníkovna"

vás srdečně zvou ve dnech 21.22. 8. 2004 oslavovat na Rané na počest svých jmenin,
Alena ještě navíc bude křtít svoje první vlastní letadlo značky Pegas Avis '3.
Jste všichni ze srdce zváni a těšíme se na vás.

Jan "Česťa" Bareš, Petr "Čuk" Bazika a Vlasta "Skřivan" Večeřílek

srdečně zvou na oslavu svých narozenin dne 19. 6. 2004 večer, všechny přátele i nepřátele, lítače i nelítače na Ranou k večernímu rožnení, opejkání a zapíjení. Budou kotletky, možná i krkovička, kdopak ví :-) Strejda Bohouš připraví svůj legendární sůsek, Zuzka natočí Staropramének a zcela jistě loupnem sem tam nějaká ta krvavá zádíčka. Zkrátka zase důvod k oslavě jak má být. Těšíme se na vás.

Přátelské posezení ve středu 2.6.2004

v hospůdce Tlustá myš (Všehrdova ulice), které se bude zahajovat tradičně v 19:30 hod. na počest famózního vstupu Manciho do závodního pole paraglidistů :o) Zveme všechny příznivce a přátele. Opravdu dobré vepřové steaky je možno speciálně objednat přes náš Vzkazník a Diskusník u Bukače.

Organizačně zajišťuje Bukač

Správa Ranského areálu zve všechny rodiny pilotů a příznivců létání na

DĚTSKÝ DEN NA RANÉ

pořádaný ve dnech 28. a 29. května 2004
V programu je z pátka na sobotu velký táborák a v sobotu den soutěží, výher a ukázek létání.
Všichni jsou srdečně zváni.
info: Zuzka Horáková tel.: 777 140 742

Tradiční již 7. ročník

LOKETSKÉHO POLÉTÁNÍČKA

gulášek a prasátko zdarma

10. a 11. června po vodě z Kynšperka do Lokte se soudečkem na lodi
12. a 13. června létáníčko z navijáku a parakrosny

Ubytování v chatce pro 8 míst, zbytek vlastní
info: Míla "Kalamita" Štěpán tel.: 777 701 538

Oznámení správy Ranského areálu

Dne 8. a 9. května 2004 je plánováno omezení provozu na kopci Raná. Soutěž modelářů.
Dne 26. června 2004 správcová areálu Zuzana Horáková pořádá nohejbalový turnaj na Rané.
Detaily podává Zuzana Horáková

Prázdninové kolo Ranského poháru pořádané na Kozákově

Dne 5.7.6.7. se pořádá mimořádné prázdninové kolo Ranského poháru na Kozákově. Jsou to státní svátky v pondělí a úterý. Ubytování bude na Kozákovské boudě a je to domluvené s Radarem. Termín ubytování je zajištěn již od soboty 3.7. až do neděle 11.7. takže doporučujeme vzít si dovolenou na zbývající pracovní dny. Jedná se o velkou společenskou událost Ranského klubu mimo svoje teritorium za účelem zvýšení svých schopností při létání v neznámém prostředí.

Detaily podává řídící Jarda "Maskáč" Smolek

Pozvánka na brigádu na Ranou

Na sobotu 6.3.2004 zveme všechny poletuchy i neletuchy na předsezonní terénní úklid startovišť i přistávaček na Rané. Skleník už bude otevřen. Nářadí si vezměte sebou: hrábě, nůžky na křoví, a jiné motorové i nemotorové zahradnické náčiní prosíme sebou. Na startovačkách už prorůstá nové křoví, trhá to šňůry a na přistávačkách je potřeba odklidit bodláčí. Je tam toho tolik, že se jeden při balení paraglideru pořádně vyvzteká. Zuzce se bude určitě hodit i nějaká ta šikovná ruka při znova otevření Skleníku.

Informace ve Vzkazníku a Diskusníku

Mohutná sešlost v úterý 10.2.2004

v hospůdce Tlustá myš (Všehrdova ulice), které se bude zahajovat zase tradičně v 19:00 hod. Bude možná i program promítání fotek z lyžovačky na Hinterstoderu (pokud dorazí Gek se svým foťákem). Návštěvou nás má poctít i čestný host Šikec, se kterým proběhne pravděpodobně i předběžná příprava na letošní první závody. Zveme všechny příznivce na opravdu dobré vepřové steaky, jejichž předrozmrazení je možno speciálně objednat přes náš Vzkazník a Diskusník u Bukače.

Organizačně zajišťuje Bukač

Přátelské posezení ve čtvrtek 18.12.2003

v hospůdce Tlustá myš (Všehrdova ulice), které se bude zahajovat tradičně v 19:00 hod. Pokladník letošního Silvestra Manci si vyzvedne zálohu na veselici :o) Zveme všechny příznivce a přátele. Opravdu dobré vepřové steaky je možno speciálně objednat přes náš Vzkazník a Diskusník u Bukače.

Organizačně zajišťuje Skřivan