Je to už nějaký čas /tak čtyři roky zpět/ co jsem pod dojmem různých zpráv, skutečných událostí a různých dezinformací, které jsem zachytil, napsal fikci o nové české nadějné pilotce. Nikdo se jí tehdy neodvážil zveřejnit, prý je příliš osobní a někdo by se mohl urazit.

Jelikož si myslím, že tomu tak není, předkládám ji nyní. Jistě z ní vyčpělo kouzlo té doby – naše reprezentace je silná, tak jak nikdy nebyla, z Petry Krausové si nikdo nedělá legraci, že se vrhla na modeling a létáním končí, ale snad i dnes někoho pobaví a kdo ví, třeba budeme mít i v příštím roce vítězku světového poháru a možná se bude jmenovat jinak než ta letošní.

Milka Malinová

Po té, co dosavadní suverénní paraglidingová královna Petra Krausová ukončila aktivní sportovní činnost, bylo její jméno vymazáno z národního žebříčku a č.1 českého ženského paraglidingu se nečekaně stala zcela neznámá Milka Malinová. To, že se její jméno objevilo v čele oficiálního žebříčku a že byla jmenována létající kapitánkou nově se tvořícího ženského národního týmu, jsem bez znalosti věci zprvu považoval za podvod. Vše se však velmi rychle vysvětlilo a nezbývá než doufat, že Milka M. je tou pravou , která dovede naše děvčata tam, odkud muži pod vedením Ondry Dupala rychle utíkají – tzn. k čelním umístěním v prestižních mezinárodních závodech. Jedno dnes můžeme říci s jistotou. Jestliže Petra Krausová skončila s létáním kvůli kariéře modelky, u Milky Malinové to určitě nehrozí – jako žena může vyniknout skutečně pouze ve sportu a kráčet v šlépějích svých velkých vzorů – atletek z éry NDR.

Ptáte se kde se tento talent tak najednou zrodil? Pravda možná bude někoho šokovat. Tento talent se nezrodil, ale zcela naopak – odumřel. 6.10.1999 zahájil na Rané u Loun instruktor Petr Dvořák spolu se svým kamarádem Milanem Kameníčkem výcvik tří kurzistů. Vzhledem k tomu, že se navečer rozfoukal silnější vítr, přerušili instruktoři praktický výcvik startů na loučce a po krátké přípravě oba vzlétli společně se žáky na tandemech do ideálního svahového proudění. Milan Kameníček /přezdívaný Malin/ se však velmi rychle dostal do potíží. Při jeho poměrně subtilní postavě se mu stala osudnou hmotnost jeho pasažéra – 125 kg. Milan byl znám svou bojovností. Bojoval i tentokrát a celou hodinu poctivě brousil hranu kopce, ač chvílemi ztrácel bolestí vědomí. Svůj boj však prohrál, zvítězil popruh zaříznutý do velmi citlivé oblasti jeho těla. Nepoměr mezi Milanovo váhou a hmotností žáka zavěšeného na druhém konci postroje vedl k deformaci sedačky s následným přiskřípnutím pohlavního ústrojí pilota do nožních popruhů. Tak se zrodil, či chcete-li odumřel, fenomén Milka Malinová. Mnozí si možná řeknou, že to není fér. Mnohé se budou možná mračit, ale když si přepočítáte žebříček zjistíte, že Milka má dost bodů na to , aby zaujala uvolněné místo na čele žebříčku. Vše stejně rozhodne čas. Petra Krausová získala soupeřku, která by ji mohla přivést zpět na oblohu, no a Milka Malinová údajně přes zimu získá úplně jiné tvary.

Costa
webmaster: vecerilek@glidingfly.com