Tandem – fotopříběh


Pátek 6.6. se domlouvám s Kubou Kolářem, (164s) že pojedeme v sobotu do Panenského Týnce na naviják. Kuba mi slíbil povozit Bukačovnu (151s) na fungl novém Pašíkovi dvojce – Mac Paša II (186s) – nový tandem od MACů. Dali jsem si tedy sraz v 11:30 v Panenském Týnci. Naložili jsme ješte Honzu Andrease (199s) a vyjeli napakovaní směr Týnec.

Již tradičně jsme meškali a přijeli asi o 20 minut později. Nachystali jsme Pašíka a oblékli Bukačovnu (152s) – a připravili (155s) je na start (156s). Jak se ukázalo a jak jsme správně předpokládali, Kuba se ukázal býti naprostým profíkem a bylo vidět že už „něco málo“ nalítáno má, protože Pašíka na laně (157s) držel a vedl s naprostou jistotou a tak ani děvčata neměla vůbec strach ani při startu ani při letu samotném. Hned za Kubou jsem se nachystal já s Hevníkem a také jsem šel pěkně nahoru (161s)

Kuba to vytáhnul s Bukačovnou asi do 350m a pak ještě přišrouboval nějaké kilečko a po dvaceti minutách sednul. Já jsem měl natočeno přes 550m a šel jsem si pro jistý stoupáček, ale Bukačovnička mě po vysílačce stáhnula zpět na letiště.

Těď byla na řadě naše kamarádka Jarča (167s), kterou jsme pěkně nachystali a tak mohla v klidu s Kubou pozorovat (171s) termický vývoj a čekat na příhodnou chvíli :o)

Následoval opět profi start (173s), krásné točeníčko až do kilometru, spirálka, která byla pro Jarču nezapomenutelným zážitkem, pak už takové pomalé hnitíčko dolů (184s) a ukázkové přistání (192s)

Holčičky byly úplně unešeny a moc se jim to líbilo. Po 15-té hodině to ale úplně umřelo a tak jsme se jeli okoupat k místnímu rybníčku a pak hurá na Ranou nachystat se na pyžamo (203s) párty, která končila.... hmm neumím si vzpomenout na celý průběh :o) ale více méně dobře. V tombole jsme si koupili pět lístků a z toho nám 4 vyhráli, takže jsme byli ostatním „soupeřům“ na druhý den trnem v oku :o)

No celé se to moc povedlo. A co následovalo v neděli se dozvíte v dalším článečku. Tak zatím.

Bukač
webmaster: vecerilek@glidingfly.com